Valimistulemused 2011

03.03.2011 @ 8:12:19 | Aarne Toompark | 2 kommentaari

Nüüd kirjutatakse igal pool, et enne valimisi avaldatud rahava arvamusküsitluste tulemused on valed, kallutatud või täitsa lambist võetud. Mina täitsa usun niisugust juttu sest paljud inimesed ei julge ju küsitluses ausalt vastata või muudavad enne valiku tegemist oma arvamust no ja muidugi siis veel see kallutatus ja võltsimine, mille mahtu on raske hinnata.

Tegelikud riigikogu valimistulemused on aadressil rk2011.vvk.ee

Mul endal on asi täitsa selge sest ma tean juba täpsel, milline erakond valimistel kui palju hääli saab ja ma  ei karda oma teadmist ka lugejatega jagada:

Valimistulemused 2011

Need tulemused pole kokku pandud mingi suvalise internetiportaali küsitluse, häguste ennustuste, sea põrna või kohvipaksu ega isiklike huvide järgi. Graafiku taga on täpsed* arvutused. Selleks, et keegi mind valimistulemuste kõigutamises ei süüdistaks, jätsin graafikult mõned detailid välja. Täpsed arvutused ja lahenduskäigud võin avaldada peale VVK ametlike tulemuste avaldamist.

* Graafiku joonistamisel kasutasin täpsus t 6 kohta peale koma.
Exceli rand() on vägagi teaduslik arvutusfunktsioon.

  1. 2 kommentaari postitusele "Valimistulemused 2011"

  2. Miks sa Keski rohelisena ei kujuta?

    kirjutas Henrik Aavik 03.03.2011 @ 9:18

  3. Esiteks ei taha ma tulemusi kõigutada ja teiseks ei leidnud ma Excelis seda kohta üles, kus erinevatele sektoritele käsitsi värvi saaks määrata.

    kirjutas Aarne 03.03.2011 @ 9:21

Kommenteeri postitust