Muuda oma laptopi võrguseadeid lennult

Kala on juba otsasKui läpakaga erinevates kohtades erinevatesse võrkudesse ühenduda vaja, siis on tülikas alati käsitsi võrguseadeid muuta. Pealegi, kes see ikka jõuab erinevate kohtade seadeid meeles pidada. Leidsin probleemi lahendamiseks lihtsa nipi.

Tegin oma Windows XP desktopile 2 .BAT faili mis vahetavad võrgu seaded minu erinevatele vajadustele vastavaks. BAT failid kasutavad vaid ühte käsku: netsh.

Näide 1: Võrguühendus "Local Area Connection" saab IP aadressi automaatselt:

netsh interface ip set address "Local Area Connection" dhcp

See on tavaline seadistus mis töötab suuremas osas kohtades, kuhu minul on vaja olnud ühenduda. Mõnikord võib siiski vajalik olla seaded käsitsi paika panna.

Näide 2: Võrguühendus "Local Area Connection" saab määratud (staatilise) IP aadressi 10.1.198.200, subnet maskiks määratakse 255.255.255.0 ja gateway’ks 10.1.1.1 1:

netsh interface ip set address name="Local Area Connection" static 10.1.198.200 255.255.255.0 10.1.1.1 1

"Local Area Connection" on siinkohal see võrguühendus, mille seadeid on vaja muuta. Tavaliselt on arvutis defineeritud üks ühendus,  mille nime saab teada kontrllpaneelist "Network Connections" alt.

.BAT faili tekitamiseks tee desktopil paremklikk ja vali "New" -> "Text Document". Faili sisuks kirjuta enda vajadustele vastavalt muudetud käsurida ning salvesta fail. Seejärel muuda faili laiend .TXT asemel .BAT’iks. Edaspidi saad värskelt loodud failil topeltklikki tehes oma võrguseaded automaatselt paika.

* * *

Kellele see liiga lihtne tundub, see saab kasutada ka mõnda kellade ja viledega kaunistatud spetsiaalprogrammi, näiteks NetSendMan (Freeware), mis oskab lisaks ka vajalikud võrguprinterid ja -kettad külge võtta ja hunniku muid seadeid taastada. Minul pole seda vaja läinud ja kogemus puudub aga kirjelduse järgi tundub vinge asi olevat.

Sildid: #, #, #, #
4 comments on “Muuda oma laptopi võrguseadeid lennult
  1. offf ütleb:

    Noh, “valgetes” l2pakates on selleks mingi v6rguprofiilide haldur, mis oskab veel tervet hulka asju teha. N2iteks tulemyyri sisse / v2lja kl6psida, br6useri proxyt ja avalehte muuta ja VPNi t88le vedida. Minul n2iteks on selle jaoks Access Connections nimeline vudin. Muidugi, saab ka skripitga, isegi v2ga 0ldskool on skriptiga… aga ma imestan, et sa viitsid.

    P.S. Pane parem skriptile nimeks CMD

  2. Aarne ütleb:

    Minu meelest on väga lihtne desktopil tehtud topeltklikiga võrguseaded paika saada. Mingi spetsiaalse aplikatsiooni käivitamiseks kuluks samuti vähemalt topeltklikk + aplikatsiooni sees ringi sebimine. Õnneks pole mul isegi seda topeltklikki vaja liiga tihti teha, muidu kasutaks võib-olla tõesti mõnd spetsiaalset proget. Võib-olla mu läpakal oligi mõni niisugune asi kunagi uuena installitud aga ma olen selle koos muu mittevajalikuga eemaldanud.

    Kas on mingisugust praktilist vahet, kas fail on .BAT või .CMD?

  3. offf ütleb:

    Noh, mul on see AC kogu aeg systrays. Harjumuse asi ilmselt.
    Jah on vahet. BAT faili interpreteerib command.com, CMD faili CMD.EXE
    T6sikyll, kui bat sees leidub midagi sellist, mis commadile j22b arusaamatuks, siis antakse vist ohjad CMD k2tte. Tegelt ma pole juba miljon aastat seda v2rki skriptinud. Kunagi tegin mingit juhendit ka: http://wiki.hinnavaatlus.ee/index.php/CMD_ja_BAT_-_nipid_ja_trikid

  4. offf ütleb:

    Mingist hetkest kui v6tke tuleb 5-6-7 hakkad juba utikat tahtma. Kahe v6rguga on skript l88dim.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*