Mul on suurem kui sul

TrellpuurVahest öeldakse, et suurus ei loe. Lugevat hoopis see, mida mees teha oskab ja kuidas kasutab. Samas öeldakse ka, et pikk ja jäme peab olema.

Kui mõnes kohas võib see kõik ka paika pidada, siis mitte alati pole asi nii lihtne. Kui riist on õige aga oskused puuduvad, siis jääb töö poolikuks või sootuks tegemata.

Mina kasutasin eile esimest korda elus 600mm pikkust ja 20mm jämedust puuritera. Tegin seda täiesti sihipäraselt ja puurisin auke. Kui natuke lühemaga puuriga oleks töö vast tehtud saanud, siis peenem riist poleks probleemi lahendanud.

Nüüd on ühe maja ühe toa põrandas ja laes kaks ilusat auku ning nendest jookseb läbi ülitähtis ja –kallis kaabel. Ehkki õlad on puurimisest valusad, olen ise rahul.

Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Sildid: #, #, #, #
6 comments on “Mul on suurem kui sul
 1. kristjan says:

  Las ma pakun. See ülitähtis ja kallis kaabel on netikaabel?

 2. Aarne says:

  Ei ole. Netikaabel pole ju kuigi kallis. Tegu on ülimalt ilmastikukindla ja varjestatud antennikaabliga. Maksab hea mitu tuhat krooni ja on igavesti pikk kah.

 3. Fiibrit küll odavaks nimetada ei saa. :)

 4. Aarne says:

  Ma ei tea palju fiiberkaabel maksab aga ega ta kindlasti odav pole. Häguselt meenub, et mikroskoopias kasutatakse valguse juhtimiseks fiiberkaablit, mis maksab ~2K/m.

  Minu paigaldatud kaabli ühte otsa läheb ~75K maksev antenn ja teise otsa ~350K maksev vastuvõtja. Niisuguste juppide ühendamiseks mingit odavat juhet ei kasutata.

 5. Kaablikutt says:

  Puur ja tera… :P
  Hoopis Trell ja Puur.
  Oma papagoile puuris pane aegajalt teri.

 6. Aarne says:

  Võtan edaspidi arvesse. Ma pole ju tegelikult mingi puurimisspetsialist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.