Mida sinust blogides kirjutatakse?

Tunne ennastKindlasti huvitab paljusid, kui mitte kõiki, et mida temast, tema tootest või teenusest blogides ja internetis laiemalt kirjutatakse.

Üks ettekanne just sellel teemal jäi Blogfestil ära. See annab mulle sobiva võimaluse ise hiilata. Veelgi enam - ma lisan siia ka nipid, kuidas Twitterit ja muid lehekülgi kerge vaevaga monitoorida!

Kõikide nippide kasutamiseks vajad sa mingisugust RSS lugejat, et ühe korra tööd tehes saaks pärast muretult vilju nautida.

Mina isiklikult kasutan Google Reader’it ja olen väga rahul. Kui sa ei tea veel, mis asi RSS on, siis on viimane aeg siit lugeda: Kas SINA juba kasutad RSS’i? RSS’i pakkuvate lehtedega tegelemiseks on minu meelest kõige mugavam Firefoxi kasutada sest see oskab kohe aadressiribal ära näidata, kui leht feedi pakub.

Kui pole teisiti öeldud, siis ei vaja ükski nipp enda kuhugi sisse logimist ega kasutajakonto loomist.

Tööriistad olemas, kust ja kuidas siis tulemused saab?

Blogid - Google BlogSearch:

Google Blog SearchLehel blogsearch.google.com saad sisestada oma otsinguväljendi(d) ning tulemuste RSS’i endale lugejasse lisada. Kõvaks eeliseks on see, et otsingus saad kasutada kõiki Google tavaotsingu võimalusi, st otsida linke oma lehele, jne.

Blogid - Eesti blogid:

blog.tr.eeEesti blogide monitoorimiseks sobib vana hea blog.tr.ee. Kahjuks nad otsingu feedi ei paku või on see nii hästi peidetud, et mina ei leidnud. Siiski on lahendus olemas: tee blog.tr.ee lehel otsing, kopeeri aadressirealt URL ning sisesta see lehel page2rss.com. Tulemuseks saad otsingulehe muutuste RSS voo.

Page2RSSSee pole küll parim lahendus aga vähemalt sa saad teada, kui blog.tr.ee otsingutulemustes midagi muutub. Selle riista abil saad suvalisel lehe, mis RSS'i ei väljasta, muutustel silma peal hoida.

Blogid - Blogpulse:

BlogpulseLehel blogpulse.com sisestad oma otsingufraasi, vajutad "Search" ning kohe otsingutulemuste arvu järelt saad endale RSS’i tellida. Eesti saidid tulevad täitsa kenasti välja.

Blogid - Technorati:

TechnoratiTechnorati sobib pigem välismaiste blogide jälgimiseks. Mine aadressile technorati.com/search ja tee vajaliku väljendiga otsing. Lisaks saad otsingut veel tuunida (kust otsitakse, keel, autoriteetsus, jms). Otsingutulemuste arvu taga on pisikeses kirjas “Subscribe“ ja RSS ikoon. Salvesta see link oma RSS lugejasse.

Twitter:

TwitterMine lehele search.twitter.com, sisesta otsingukasti huvipakkuv väljend ning vajuta “Search“. Otsingutulemuste lehel saad tulemuste RSS voo (sidebari ülaservas “ Feed for this query“) oma lemmiklugejasse salvestada. Nii saad alati teada, kui keegi sind huvitava asja kohta tweedib.

Kõik veebilehed - Google Alerts:

Google AlertsLehel www.google.com/alerts saad oma otsingufraasi ning selle, kustkohast otsingut tehakse ära määrata ning tulemused endale kas meilile või RSS kaudu tellida. RSS’i tellimine eeldab Google konto olemasolu aga e-mailile tellides pole seda vaja.

* * *

Ma ei usu, et erinevate päringute arvul mingeid piiranguid oleks. Seega, kasuta erinevaid otsinguväljendeid, et sa igal juhul teaks, kui keegi sinust või sinu tootest / teenusest midagi kusagil kirjutab.

Kui ma midagi olulist kahesilma vahele jätsin, siis andke ikka teada.

Sellest, mida teha siis, kui kusagilt negatiivsed asjad välja hakkavad tulema, kirjutagu juba teised.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
2 comments on “Mida sinust blogides kirjutatakse?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*