Kuidas valida protsessorit

18.12.2006 @ 11:26:47 | Aarne Toompark | 3 kommentaari

Lugesin Poki blogist, et arvutit on raske valida. Olen temaga tĂ€iesti nĂ”us. MĂ€lu ja kĂ”vaketta suuruse jĂ€rgi hindamine töötab endiselt samamoodi - mida suuremad numbrid, seda parem. Videokaart peab samuti vĂ”imalikult paljude megade ja bittidega olema. Aga see protsessorivĂ€rk ajab tĂ€napĂ€eval segadusse kĂŒll.

Tegin vÀikse katse ja panin pirukasse muna, st pani erinevatel masinatel kÀima testprogrammi.

Proovitavad masinad olid jÀrgmised:

Kodumasin: AMD Athlon 64 3000+, 512MB RAM. See on minu koduarvuti. Protsessor on originaalis 1.8GHz, mille ma overclockisin 2.3GHz peale.

Töömasin: Intel Pentium 4 3.40GHz, 1GB RAM. See on see masin, mille taga ma oma igapÀevast tööd teen. Töömasinat ei kiirenda.

Cyclone: Intel Pentium 4 3.20GHz, 2GB RAM. See on samuti töömasin, mis on mĂ”eldud ĂŒhe spetsiaalse programmi (Cyclone) jooksutamiseks.

Kasutatavad testid olid SuperPI ja wPrime.

Tulemused on siin:

Kodumasin

SuperPI tulemused minu koduarvutis

wPrime tulemus minu koduarvutis

Töömasin

SuperPI tulemused minu tööarvutis

wPrime tulemus minu tööarvutis

Cyclone

Cyclone SuperPI

Cyclone wPrime

Tuleb vÀlja, et on rakendusi, kus vÀiksema GHz protsessoriga ja vÀhema mÀluga masin on kiirem kui mÔni teine. Töömasinad jooksevad mÔlemad default BIOS'i seadete peal. Kodumasinat tuunisin niipalju, kui vÀhegi oskasin.

MÔistata siis....

 1. 3 kommentaari postitusele "Kuidas valida protsessorit"

 2. aga vÀÀna oma ĂŒlekellatud kodumasin kah defaulti peale. sest mis aus vöistlus on, kui töömasinad on default, oma amd jurakas aga nii ĂŒlesse kellatud kui tahtsid.

  ma ei tea, c2d ei tasu hetkel osta enivei. madalam temp, vÀhem soojust, rohkem resurssi tööks ;)

  kirjutas busse 18.12.2006 @ 12:38

 3. bah… busse viimane kommentaar on ilmselt tĂ”sine sarkasm, ma loodan… c2d ja isegi cd teevad samal taktil amd’le kĂŒlmalt Ă€ra… olgu mainitud, et core duo 2.0GHz + 1GB Ram teeb superPi Ă€ra 30 sekundiga… vĂ”ibolla on asi minus, aga see vĂ”rdlus tundub kuidagi kolme aasta tagune ja pigem eksitav kui mĂ”istlik sellise pealkirjaga…

  kirjutas mks 18.12.2006 @ 19:42

 4. KÔik testid on tehtud reaalselt pÀris masinate peal, vahetult peale masina kÀivitamist ja sisselogimist. KÔik masinad on sama konfiga reaalselt igapÀevases töös.

  SuperPI’st on hunnikus erinevaid versioone. Mina katsetasin kĂ”iki masinaid ĂŒhe ja sama versiooniga. 30sek test eriti vĂ”rreldavat infi ei anna.

  Ja kodumasinat alla kah ei kloki. KĂ”iki masinaid katsetasin sellises situatsioonis ja seadetega, nagu ma neid igapĂ€evaselt kasutan. Tööarvutite ĂŒlekiirendamist ma ĂŒldiselt Ă”igeks ei pea.

  kirjutas Aarne 18.12.2006 @ 20:21

Kommenteeri postitust