Kuidas mu salajane aadress lekkis

MatemaatikaÜhele meiliaadressile, mida ma olen kasutanud ainult Reformierakonna ja Keskerakonna kampaaniates osalemiseks ning Google teenustega suhtlemiseks, olen ma viimase 2 kuu jooksul saanud 12, valdavalt venekeelset, spämmi. Kusagil mujal ma seda aadressi kasutanud pole.

Kahe kuu kohta 12 pole ju üldsegi palju aga ikkagi tekkib mul küsimus, et kustkohast kurjamid mu aadressi kätte on saanud?

Variant 1: Kurjamid saadavad oma sodi valimatult juhuslikult genereeritud aadressidele ja loodavad, et mingi kogus läheb läbi? Kõnealuses aadressis on enne @ märki üle kümne tähe ja ühtegi sõnaraamatus olevat sõna see ei sisalda.

Variant 2: Parteide baasid lekivad kusagilt või on lausa enne valimisi kusagile maha müüdud? Samuti ei julge nagu uskuda. Ma kasutasin just nimmed seda sala-aadressi, et testida, palju siis pärast ka spämmi tulema hakkab. Kindlasti on minusuguseid maniakke veel ja ükski partei müümise peale vast välja minna ei julge. Jääb variant, et kurjad äkkerid on ise parteiserveri kallal toimetanud.

Variant 3: Google on alatult mu aadressi maha müünud? Samuti raske uskuda sest ühele mu teisele Google kontole, mille aadressi ma pole spetsiaalselt varjanud, pole näiteks ühtegi spämmi tulnud.

Variant 4: Kõige tõenäolisemaks pean ma seda, et mõnest sotsiaalveebist (esinen tavaliselt oma õige täisnime all) võetakse eesnimed, perekonnanimed, mõned popimad numbrid (2000, 666, 777, jne) ning kombineeritakse nendest @gmail.com aadressi kasutajanimi.Või võtame näiteks Twitteri. On üsna tõenäoline, et kui sul juba on Twitteri konto, siis on sul ka sama kasutajanimega gmail.com konto. Liidame 1 ja 1 ja ongi töötav aadress olemas.

Kui ma ise tahaksin üle maailma spämmi saata, siis ma just sellest viimasest variandist alustaksingi.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
5 comments on “Kuidas mu salajane aadress lekkis
  1. Priit ütleb:

    Tee veel üks eksperiment, nimelt registreeri omale mingi suvaline GMaili e-maili aadress. Ning lisa see omale mailiks igalpool kampaaniates kujul: nimi+kampaanianimi@gmail.com (just nagu mina oma aadressiga tegin siin kommentaaris. Nii sa saad lõpuks ära näha, kes lekitab oma andmebaase :)

  2. Aarne ütleb:

    See oleks üks parajalt keeruline eksperiment endale uus identiteet luua ja paljud kohad arvavad, et + märk ei sobi meiliaadressi mitte.

    Muideks, see Madonna-piletite spämmikampaania tõestas seda ilmekalt, et spämmerid kasutavad just niimoodi nimest ja domeenist genereeritud aadresse. Ma sain ühele reaalselt töötavale aarne@domeen.ee aadressile lisaks ka aarne.toompark@domeen.ee jms olematutele aadressidele pakkumise. Kõik need aadressid olid ühes meilis TO: reale pandud.

  3. Anti ütleb:

    Muide, sa ei pea endale uut kontot looma, Gmail toimetab aadressile nimi+kampaania@gmail.com saadetud meilid sinu nimi@gmail.com postkasti.

    Plusside mittelubamine võib küll probleem olla.

  4. Aarne ütleb:

    Nüüd meenus, et ma olen sellest võimalusest juba pea 3 aastat tagasi kirjutanud: Gmail’is vinge võimalus.

  5. Alar ütleb:

    Lukk on ainult looma jaoks. Siin kirjutate, et hea on kasutada kombineeritud maili aadressi:
    nimi
    +kampaania
    @gmail.com

    Mis te arvate, kui raske on spämmeritel tega oma mailiandmebaasis puhastust – asendada “+midaiganes@” lihtsalt “@” märgiga? :(

    Mu ex kolleegil oli lihtne lahendus. *@temadomeen.ee läks kõik ühte postkasti. Igasse eri kohta registreerumisel kasutas ta erinevat mailiaadressi – stiilis twitter@temadomeen.ee, google@temadomeen.ee, selverikampaania@temadomeen.ee, jne. jne. VÄGA lihtne oli jälile saada, kuskohast aadress pärit on.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*