Koduveini ja -õlle valmistamise vahendid

Koduvein on villimiseks valmis

Minult on nüüd nii blogi kommentaarides kui meilitsi küsitud, et kust kohast saada erinevaid koduveini ja -õlle valmistamise vahendeid. Täiesti juhuslikult olen vahepeal infot leidnud ja jagan seda nüüd ka teistele.

Huvilistele teadmiseks, et on olemas "Seemi" pood, kus olla muuhulgas müügil ka koduveini valmistamiseks mõeldud inventar ja sealhulgas ka "mulksuja". Ise pole kontrollinud ja kodulehekülg eriti inforikas pole. Telefoninumber on siiski antud.

Eelmise koduveini teemalis postituse juures olnud pildil kujutatud "Finlandia" nimelist koduõlle valmistamise materjali saab osta Soomest, näiteks Klaukala S-Marketist. Võib-olla saab ka kusagilt Eestist, seda ma ei tea. Mina pole seda ise ostnud ega poodides selle pilguga ringi vaadanud.

Need, kes mult antud teemal meili ootavad, on selle kah vast juba kätte saanud.

Head pruulimist ja kääritamist!

Sildid: #, #, #, #
11 comments on “Koduveini ja -õlle valmistamise vahendid
 1. offf says:

  Noh, koduqlle materjaali saab eestist ka. Myygil on nii maltoosa kui spetsiaalne 6lleleib. Ilmselt saab m6ne taluniku k2est magesid (linnaseid) kah, aga nendest 6lle valmistamine n6uab juba m6nev6rra spetsiifilisi teadmisi.

 2. Aarne says:

  No minult küsiti konkreetse produkti kohta.

  Ma tegin koduõlut esimest korda elus ja niipea plaani korrata pole. Siiski, kui peale valminud märjukese proovimist selgub, et tegu on mingi eriti hea kraamiga, siis võib-olla teen veel. Seni pole veel proovinud.

 3. offf says:

  Noh, kuidas siis qlle oli/tuli?

 4. Aarne says:

  Vähese gaasiga lakemaitseline. Pole just väga halb aga hea kah mitte. Poeõlu on ikka parem. Rohkem ma vähemalt sellest toorainest õlut teha ei kavatse.

 5. ralf says:

  mulksujaid saab soetada koduextrast 39 eeki!

 6. Potsataja says:

  sai ostetud maltoosat Finlandia Antslas,laadal, pole paha, 25 liitrit koduõlut sai tehtut ja joodud., internetist saad tellida ka, http://www.amberstein.com

 7. Kaido.otsus says:

  Nüüd avatud taas koduveinisait
  http://www.koduvein.ee

 8. Rainer says:

  Koduõlle toorainet ja pruulimiseks vajalikke vahendeid saate soetada http://www.pruulimine.ee

 9. Tiina says:

  Veebipood http://www.veinivilla.ee toob Eesti Posti vahendusel kõik koju kätte, aga ka Prisma ja Bauhof aitavad kõvasti. Eestikeelsed retseptid ja juhendid kaasas, lisaks telefoninõustamine.

 10. Lia Harju-Veijonen says:

  Hirmsasti sooviks edasisteks katsetusteks Grahami jahutit ehk tagasikeetmise seadet.Kui omal ajal keemialaboreid likvideeriti, polnud mind seal. Need kes samakat või hanskat teevad, teavad millest on jutt.Saksamaalt või Hollandist ma seda ilmselt tellima ei hakka.Saavad ju meil siin elavad-tegutsevad neid, kust?, see on mulle teadmata.Kahtlus on, et Venemaalt.Kui keegi tahab aidata, siis kirjutagu mulle e-mailile.Andmete mittelevitamine on garanteeritud.Palju ta maksta võiks?
  TÄNADES!

 11. Veiniguru says:

  Koduveini valmistamine on põnev ja jõukohane kõigile, kui töövõtted selges. Veiniguru.ee lehelt leiab põhjaliku juhendi http://www.veiniguru.ee/muud-veiniteemad/koduveini-valmistamine.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.