Keelame Gutenbergi ära

WordPress

Just äsja ilmus uus WordPressi versioon 5.0 mille kõige tähtsamaks uuenduseks on uus redaktor - Gutenberg. Uus, plokipõhine redaktor ei muuda seda, kuidas lugejad su sisu näevad, küll aga seda, kuidas sa seda sisu lood. Ja see uus sisuloomise viis ei ole minu jaoks meeldiv. Mul on oma välja kujunenud rutiinid ja töövood ning nüüd pean ma kõike seda muutma hakkama.

Need, kes WordPressi uudiseid ei jälgi ja uuest redaktorist midagi kuulnud ei ole, tabab koos uuendusega kindlasti ebameeldiv üllatus, kui nende tuttav töökeskkond järsku mingi Legoga on asendatud. :)

Õnneks on juba olemas terve hunnik pluginaid, mis võimaldavad täpselt määrata, et kus ja millal Gutenberg lubatud või keelatud on. Proovisin ise Classic Editor ja Disable Gutenberg pluginaid ning mõlemad töötavad hästi.

* * *

Vilunum kasutaja, kes täpselt teab, mida ta teeb, võib Gutenbergi ära keelamiseks kujunduse functions.php faili või oma saidi pluginasse lisada niisuguse rea:

add_filter('use_block_editor_for_post', '__return_false');

* * *

Classic Editor töötab lubaduste järgi vähemalt aastani 2021. Ma kahtlustan, et kunagi jõuab WordPress sinna maani, kus Gutenbergi kasutamist enam mitte kuidagi vältida ei õnnestu ja seega tasuks uue redaktori endale selgekstegemisega alustada kohe nüüd.

Käesolev postitus on kirjutatud kasutades uut redaktorit. Ei ole meeldiv kogemus. Veel.

Sildid: #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.