Kaitse oma koduarvutit: 1. Tee seda targalt

JunkmailPostimehes ilmus artikkel “Kaitse oma koduarvutit“, kus kirjeldatakse seda, kuidas oma koduarvutit turvalisemaks muuta. Loomulikult olen ma nõus, et turvalisus on oluline ja seda mitte ainult arvutit kasutades. Siiski ei ole ma nõus kõigi soovitustega mida viimasel ajal ka mitmetes teistes kohtades jagatakse. Ei ole mõtet asjaga üle pingutada ja kogu arvuti resurssi kaitsmise peale magama panna.

Windows Update

Jälgi, et arvuti tõmbaks regulaarselt Microsofti kodulehelt uuendusi ja turvapaiku.

Sellega kindlustad, et sul puudub igasugune ülevaade, mida Microsoft su arvutisse installib. Kui minul oleks automaatne uuendamine aktiivne, siis oleks mul arvutis juba IE7, Windows Messenger 4.7, Windows MediaPlayer 11, WDRM uuendus ja muud huvitavat, mida ma tegelikult ei soovi. Minu meelest palju targem soovitus oleks see, et arvuti kontrollib iseseisvalt, et kas Microsoft on mõne uuenduse välja lasknud ning annab siis sellest mulle teada ja ma saan ise otsustada, et mida võtta, mida jätta.

Teine laialt levinud väide Windowsi uuenduste kohta on see, et “Pira-Windows turvauuendusi ei saa“, mis ei vasta tõele. Esiteks saab WGA lihtsate vahenditega ära häkkida (Google õpetab). Teiseks saab Firefoxi kasutades turvaparandused kätte lehelt windowsupdate.62nds.com.

Viirusetõrje

Kasuta alati viirustõrjet! Kasu on vaid sellest viirustõrjeprogrammist, millel on võtta värskeimad viirusedefinitsioonid.

Poolenisti õige. Loomulikult pole eile valmistatud viiruse vastu abi eelmisel kuul tehtud viirusedefinitsioonidest.

Residentset antiviirust pole ma siiski kunagi kasutanud. Milleks? Piisab ju sellestki, kui ma netist tõmmatud, sõbra käest saadud või mulle meiliga saadetud failid enne avamist antiviirusega üle käin.

Viimane viirus mu arvutis oli ~5 aastat tagasi kui ma ühes masinas, millel oli plaan peale riistvara uuendamist värske install teha, hunniku kättejuhtunud viiruseid lahti lasin. Loomulikult olid kõik andmed varundatud.

Mõnevõrra asjalikum artikkel ilmus paar päeva tagasi Arvutikaitse blogis, aga ka seal ei ole ma kõigega nõus.

Aitab nutust ja halast. Kavatsen arvutiturvalisusest terve seeria postitusi teha. Järgmine postitus sisaldab juba konkreetsemat juttu ja soovitusi. Igasugune tagasiside on oodatud kommentaarides.

Sildid: #, #, #, #, #
3 comments on “Kaitse oma koduarvutit: 1. Tee seda targalt
  1. Gunnar ütleb:

    Ruuter modemile vahele ja pordid kinni. Pluss security põhja täie lauluga. Ping jmt ka maha ning olukord muutub suhteliselt rahulikuks. Proovitud.

    Ja masina kaitseks mõni anti spyware ja viirusetõrje on ka asjakohased.

  2. Aarne ütleb:

    Täiesti nõus!

    Ruuteri häälestamisest ja spyware tõrjest kirjutan edaspidi.

  3. Ailar ütleb:

    Meil, Aarne, Windows Update kohta sarnane arvamus – kurat teab, mis ta automaatselt alla laeb, seetõttu olen mina automaatse allalaadimise ja kontrollimise keelanud. Tavaliselt teen update kontrolli korra kuus käsitsi ja uuenduste olemasolul vaatan alati üle, mida pakutakse. Igasaugu rämpsu ma ei soovi. Muideks, iga kord pakub update mulle MSN-i uut versiooni, mis mulle üldse ei meeldi. 2009aasta versioon ehk siis versioon 9 on palju meelepärasem ja mugavam.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*