KĂ€isin Balti ketis

24.08.2009 @ 8:53:09 | Aarne Toompark | Kommenteeri!

TaevasMina osalesin samuti 1989 aastal toimunud Balti ketis. Olin suvel Lehmja EÕM liige ja minu mĂ€letamist mööda osales suurem osa rĂŒhmast.

Seda, kuidas me Lehmjast Tallinna lĂ€ksime, ma ei mĂ€leta.  Seda mĂ€letan kĂŒll, et mingiks kellaajaks pidi kogu kamp mingis kohtumiskohas kokku saama.

Kuna parasjagu oli rĂ€ige suitsukriis, siis kĂŒlastasime enne kohtumist paari sĂ”braga ka SaiakĂ€igus asuvat tubakapoodi. Talongiaeg polnud veel saabunud aga ĂŒle kolme bloki vist nĂ€kku ei mĂŒĂŒdud. Poodi sisse Ă”nnestus meis trĂŒgida vaid ĂŒhel ja seda ka ainult tĂ€nu sellele, et me mitmekesi ta lĂ€bi hullunud rahvamassi ta sinna sisse lĂŒkkasime.

Peale ĂŒlejÀÀnud kaaslastega kohtumist ĂŒritasime me Toompeal miskit ketti luua aga see ei Ă”nnestunud kuidagi suure rahvahulga tĂ”ttu. Mulle tundus, et seal oli ketti kĂŒll virnade viisi ja mitmekordselt. MĂ”nda aega hoidsin koos kellegagi ka meie malevarĂŒhma loosungit "Ja ĂŒkskord on eesti riik".

TagasisÔidust mÀletan ka ainult seda, et vÀga palju lipuehtes autosid sÔitis bussist mööda. Varem ma niisugust asja nÀinud ei olnud.

PĂ€rast mu mĂ€letamist mööda meil tantsu ja tralli ei jĂ€rgnenud sest 23. august oli 1989 aastal kolmapĂ€ev ja jĂ€rgmisel pĂ€eval oli vaja jĂ€lle hommikust tööle hakata. Lehmja EÕM rĂŒhm tegeles praeguse JĂŒri ringtee juures arheoloogiliste vĂ€ljakaevamistega ja see oli raske fĂŒĂŒsiline töö.

Kommenteeri postitust