Eturundus! 11 – käidud!

JuhtmepusaEile käisin Eturundus!11 seminaril. Tore üritus oli.

Mind isiklikult puudutas kõige rohkem jutt e-maili teel saadetavatest uudiskirjadest, kliendilehtedest ja muust säärastest. Mitte et ma neid ise saadaks, aga saajana olen ma nendega hädas küll. Kõik rääkijad mainisid, et info saatmiseks peaks olema saaja nõusolek ja saajal peab olema võimalus ennast mugavalt listist välja saada, aga minu meelest ei teinud nad seda piisavalt.

Saajate nõusolek peaks minumeelest olema kõige esimene ja tähtsam asi enne masspostituse saatmist.

Tööl on üheks mu ülessandeks ka spämmifiltritega majandamine. Praeguseks on mitmed Eesti koolitus- ja reisifirmad sinna endale kindla koha leidnud. Isegi kui ma peaksin tahtma mõnest neist midagi tellida, ei saa ma nende saadetud maile kätte sest spämmifilter eemaldab need enne, kui keegi neid näeb. Palju õnne!

* * *

Teen väikse katse ja üritan firma üldaadressi mõningatest listidest välja saada. Tulemustest teavitan kindlasti ka siin.

* * *

Ja nagu lubatud sai, mainin siinkohal ära, et Robin Gurney kandis Lounge8's kaabut. :)

Sildid: #, #, #, #, #, #
5 comments on “Eturundus! 11 – käidud!
  1. jaanomartin ütleb:

    Altex on jah selle suuna jutlustaja, et uudiskirjad ja muud e-mailid peavad olema opt-in ning katsetavad ka ise vastava motivatsioonitrikiga (“luba endale spämmi saata ja osale loosimises, kus võid võita võimaluse võita”). Teoreetiliselt õige suhtumine ja täpsele sihtgrupile saadetuna on spämm väga tõhus kanal. Enamus spämmijaid kahjuks ei ole vaevunud opt-in põhimõtet väga täht-tähelt järgima ning ka oma aadressi listist eemaldamise funktsioon pahatihti ei toimi. Üldiselt, reklaamija poolelt vaadates pole see probleem. Kui 10 000 välja saadetud kirja peale tuleb ka 10 vihast vastust, on see ikkagi kõigest 1 %. Ja kui 10 000 spämmi peale tuleb 30 tellimust, on spämm asja ette läinud.

    Probleemiks ainult osavad adminnid, nagu Aarne, kes kogu asutusel selliste kirjade saamise kinni keeravad. Mis on ka tegelikult õige. Vi@gra pakkumistele on junk-folder ainuõige koht, aga eesti ettevõtetest tulevate spämm-kirjade junki suunamine võib tõepoolest takistada näiteks seda, et ma ei saa kätte sõbra kirja, kes kogemata töötab samas firmas, mis mind spämmib. Ma parem täna siin ei kirjuta, millised koolitus-, konverentsi-, ajalehe-, raamatu-, reisi- ja muud pakkujad minu spämmifiltris aukohal on.

    Seega, probleem jääb. Ootan huviga Aarne katsetusi, et kuidas ja milliste spämmifiltrite konfimine õnnestub.

  2. Aarne Toompark ütleb:

    Tüdruksõber võiks oma meilid ju era-aadressile saata, mitte tööle.

    Katsetuse all pidasin tegelikult silmas seda, et ma proovin klikkida neid linke, mis lubavad aadressi listist maha võtta. Mäletan, et kunagi saatsin ühele firmale ähvarduse, et kui nad meile veel oma sooduspakkumisi saadavad, siis läheb terve nende domeen spämmilisti. Nad ei hoolinud sellest. Äkki on nüüd olukord paranenud…?

  3. Vali Dool ütleb:

    Sellepärast on jälle väga tänuväärne, kui spämm tuleb kindlalt aadressilt. Kiitkem turundajat – minul läheb @kampaaniad.net automaatselt taaskasutuse ämbrisse ja no harm done.

    Altexile aga nende töö ei meeldi.

  4. Meelis Ojasild ütleb:

    Vastuseks Jaano-Martinile:
    Ma jätsin legaalsuse punkti just ettekandes viimaseks, et see oleks viimane asi, mis meelde jääks. Oleks ju võinud ka alustada legaalsusest ja segmenteerimisest, aga elame, õpime :)

    Muide, hea e-maili turunduse tarkvara lubab teha sellist trikki, et kui sa näiteks hotmailis saad kirja kuskilt listist, siis saad vajutada “unsubscribe” mitte “spam”. Paraku Outlook’i ja Thunderbird’i jaoks midagi taolist minu teada välja mõeldud pole. Nagu Janno oma ettekandes ka mainis, siis probleem algabki osaliselt sealt, et sekretär saadab reklaami (valimatult) 300 inimesele läbi Outlook’i.

    Viimasele kommentaarile vastuseks:
    Ei saa ju saata kogu eestikeelset reklaami ühelt ja samalt aadressilt – what’s the point? Et kui altex saadab välja e-maile, siis ükskõik, mis asutusega ka tegu pole või kus sa ka pole oma nõusolekut andnud, lendavad kirjad ikkagi prügikasti. Tundub natuke ebaloogiline, aga võib-olla ma ei saanud mõttele pihta. Mulle näiteks meeldib, kui ma aeg-ajalt saan pakkumisi, probleem on lihtsalt selles, et need tihtipeale on suunatud hoopis teistsugusele sihtgrupile.

  5. jaanomartin ütleb:

    Aarne,
    era- ja tööaadresside lahus hoidmine on praktikas jälle omaette projekt ja paljude kirjavahetuskaaslaste jaoks segadust tekitav. Levinumates e-mailitarkvarades pakub programm kiirvalikus lihtsalt adressaadi nime ja kiri läheb aadressile, mis esimesena salvestatud. Nii et praktikas kõige paremini toimiv lahendus vastuvõtja jaoks on kõik kirjad ühte kohta kokku suunata ja seal siis filtreerida, sorteerida ja kustutada.

    Mina olen loobunud ähvarduste saatmisest, samuti unsubscribe kasutamisest, sest enamasti nendele ei reageerita. Isegi, kui unsubscribe funktsioon saatja spämmitarkvaras tõesti olemas on.

    Nii et aitab ainult junk-nupp.

    PS. Palun vabandust esimeses kommentaaris tehtud näpuvea pärast. 1% 10 000-st on ikkagi 100, mitte 10.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*