Kuidas ma Eesti arvamusliider olen

IllusioonPaistab, et Eesti suuremate turu-uuringute valimitegijad on kõik ühes ja samas koolis ühtede ja samade õppejõudude käe all õppinud. Samuti tundub mulle, et need õppejõud oma loengumaterjale eriti ei uuenda.

Kuidas muidu seletada seda, et viimasel ajal sattub virnade viisi igasuguseid küsitlejaid just minu ukse taha ja nad tahavad just minu käest igastsugu asju teada?

Kui koolis õpetati, et valimit tuleb hoolega valida ja näiteks paarisnumbriga majadest paarisnumbriga korterist vanim meesisik ja kusagilt mujalt mingid teised isikud, siis teevadki valimikoostajad täpselt selle näite järgi.

Viimasel umbes poole aasta jooksul on mu juures käinud Faktumi (2 korda), Emori ja Turu Uuringute AS küsitlejad.

Kui kõigi küsitluste vastuste seas kogu aeg minu arvamus olemas on, siis olengi arvamusliider! Minu kaasa arvamus pole kordagi kedagi huvitanud.

Ühe küsitleja, möödunud esmaspäeva õhtul Emori oma, saatsin siiski ilma vastusteta minema. Ta lihtsalt tuli väga ebasobival ajal ja kell oli kah juba palju. Ma saan aru, et inimesed teevad rasket tööd ja tavaliselt võimaluste piires neile alati vastu tulla aga see kord tõesti ei sobinud.

Sildid: #, #, #, #
4 comments on “Kuidas ma Eesti arvamusliider olen
  1. Claara ütleb:

    Minu naabrite ukse taga oli ka küsitleja esmaspäeval, aga mina talle millegipärast ei sobinud.
    Samas vahest on nad just minu ukse taga olnud ja naabritest pole huvitatud olnud.
    Aga usklikud pole see-eest üldse nii valivad. Võtavad kohe kõik järjest ette. Huvitav kes neid koridori sisse laseb?

  2. Aarne ütleb:

    Minu juures pole jumalamehed kunagi käinud. Kahju kohe.

    Sisse saavad nad nii, et sisestavad lukus 4-kohalise koodi ja uks ongi lahti.

  3. HillarP ütleb:

    Valim võetakse üldjuhul rahvastiku registrist. Igat mingit inimgruppi esindab teatav hulk inimesi (vastavalt selle rühma suurusele). Järelikult kuulub Aarne mingisse kas väga väiksesesse gruppi või on tema juurde ääretult mugav minna.

  4. Merle ütleb:

    Valim võetakse rahvastiku registrist osadel juhtudel. Enamasti on valim selline, et antakse ette piirkond ja majanumbrid ning küsitletavate inimeste hulk. Vanuseline valik sõltub uuringust. Küsitlejatele on lihtsam kontingent pensionärid, kuna nad on rohkem kodus ja armastavad rääkida, eriti naised. Ka nooremad naised on vastutulelikud, erinevalt keskealistest meesterahvastest. Seepärast on Aarne sugused lahked vastajad küsitlejatele maasikaks. Mis uuringust me saaksime rääkida, kui vastanud on ainult mehed/naised vanuses 65 – 85, kasvõi näiteks erakondade eelistuse osas.:) Kui on valida, kas küsitleda meest või naist, valitakse ALATI mees.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*