Hommikused rõõmud

Kes õhtul palju viina joob sellel on järgmisel hommikul paha olla. Kui õhtul veel palju suitsu teha, siis on hommikul veel halvem.

Kirjutasin selle siia lihtsalt selleks, et need kes viina ei joo, teaksid samuti elu tõsiasju. Lisaks panen siia ühe teadusliku artikli, millest mõnedel inimestel võib kasu olla. Ma tõesti ei mäleta, kustkohast ma selle kunagi leidsin.

Nädalavahetus on algamas.

POHMELL on liigse alkoholi tarbimise tagajärjel tekkinud tugeva dehüdratsiooni ja peavaluga tervislik seisund. Mille vastu aitab loomulikult palju vett juua ja paar kangemat valuvaigistit neelata, kuid see oleks sama mis õhtul, enne magamajäämist ennast käsitsi rahuldada, see töötab, on lihtne, ning paljudes situatsioonides ainuõige lahendus aga mitte kunagi ei ole see nii mõnus kui üks korralik, kirglik vahekord partneriga. Samuti püüan käesolevas artiklis kajastada pohmaka ravi, nii nagu see on kõige mõnusam ja toimivam.

1. Ärkamine? see on nüüd see koht kus oleks hea kasutada venekeelseid väljendeid, kui paha võib üks olemine olla. Tegemist on nimelt seisundiga mis on pahatihti saabunud 4-6 tundi peale horisontaalasendisse kukkumist ning on kõige raskem etapp. Antud seisundis on täiesti normaalsed mõtted tüüpi: miks ma olen sündinud, ma ei vääri edasi elamist. Olege rahulikud, hetkel ei suudaks te oma nimegi korralikult hääldada, isegi kui see oleks Aii, rääkimata, et te suudaksite oma elu kallale kippuda. Juhul kui te suudate ilma oksendamata klaasi vett juua ja vähemalt üritate edasi pikutada siis on see kõige mõistlikum. On olemas olukordi kus te peata aga kohe midagi tegema hakkama või kuhugi minema, see on väga halb variant. Sellest muide tunneb ära tõsiseltvõetava napsikaaslase, kuidas ta organiseerib pohmeluses viibimise aega, ehk kui ta vastab kutsele napsitama resoluutselt, et mul on homme koosolek ja ma pean vara tõusma tuleb mütsi kergitada ja keegi teine otsida, sest on tegemist asjaliku sõbraga kes teab, et pohmelusest ta ei pääse ja ei hakka parem lolli mängima. Tulles tagasi aga oma tervise juurde, mis on seisus, et jääbki seisma siis proovige võimalusel edasi lebada, soovitavalt samas asendis, asendimuutus võib jällegi esile kutsuda vedelike ümberpaiknemise kehas ning see omakorda olukorra halvenemise. Ning kuna väga vähestel on adekvaatseid mälupilte esimesest ärkamisest ning sellest olukorrast üldse, ei tunne me tegelikult oma vaenlast ja sellest tulenevalt ei saa ka määrata ravi. Me lihtsalt peame ootama kuni tuleb teine, juba reaalsem ärkamine, situatsioon kus me oleme suutelised esimesed meetrid vertikaalselt liikuma ilma, et süda seisma jääks.

2. Esimesed liigutused? kui te arvate, et elasite üle esimese, libaärkamise ja edasi läheb ainult paremaks, siis te eksite, enne kui te tõsiseltvõetava maailmakodanikuna ellu lülituda tohite on veel palju vaeva vaja näha. Nii, esimese asjana, tutvuge enda ümbrusega, tuvastage oma aukoht ruumis ja ajas, see aja osa ei ole nii tähtis, te ei suuda midagi reaalset niikuinii esimesed tunnid korda saata. Kui te olete olukorra ja kohaga tutvunud võiksite kiire pilgu ka oma kehale peale haita, kas kõik on sama nagu tavaliselt või on mõni väljaulatuv osa asendunud sidemega, samuti kontrollige kas mõlemad silmad töötavad, muidugi kui teil oli enne peole minekut kaks silma. Häält ärge veel tehke, üldse, kui esimese kohani kus te saate segamatult sülitada (mis võib väga kiiresti üle minna lausoksendamiseks) proovige suud mitte avada, lisaks maitsele võib sealt välja tulla selline odoor, et silmadele see head ei tee. Esimene ülesanne võiks olla istumine, kas te suudate istuda, kui jah siis olge istuvas asendis vähemalt 15 minutit, ärge heitke meelt kui paar esimest korda kui te proovite istuma tõusta ja kukute pikali tagasi, proovige mõne aja pärast uuesti. Kui te olete 15 minutit suutnud istuda, siis proovige püsti tõusta ja liikuda, nii saate ka üsna ruttu teada kas kõik kondid on terved, kui jalgades mingit valu ei ole võite ka käsi proovida liigutada ja kui püstitõusmisest tekkinud rõhuvahe kutsub esile väikese köhatuse saate te ka kiiresti teada kas ribid on terved. Esimene koht kuhu liikuda on soovitavat vee suunas. Ärge aga laske ennast pette mingist poolikust veepudelist teises toa otsas, vee all mõtleme me mingit tualettruumi, soovitavalt sellist kus on dush / peldik kombo. Esimeste minutite jooksul mil te ärkvel olete võib tervislik seisund tohutu kiirusega muutuda ning lihtne äravoolu trapp ei pruugi okset läbi lasta.

PS. kui teil on vaja mingi lunaraha või muud tüüpi väljapressimiskiri kirjutada, siis selleks on pragu kõige õigem hetk, teie käsi nimelt väriseb sellises rütmis, et hiljem on 100% välistatud, et keegi suudab kirjutaja isiku tuvastada.

3. Vesi? alustame esimese raviotstarbelise protseduuriga, pesemisega. Esimene pesu võib olla täitsa vabalt sümboolse tähendusega, lasete lihtsalt veel voolata samal ajal kui teie kõrval seisate. Või lähete ise ka voolava vee alla ja seisate liikumatult, ja kuna te ilmselt panete samad riided selga ning eriti küürida pole niikuinii mõtet. Sellised asjad nagu aluspesu ja sokid võivad kujuneda tõsiseks probleemiks. Kõige parem on muidugi see kui teil on vahetusriided kaasas, seda aga juhtub nii harva, et see ei ole optsioon. Aluspesu visake minema, võtke seda kui investeeringut ning leppige olukorraga, sokkidega on sama lugu, vahe on ainult selles, et ilma aluspesuta ringi liikuda on lihtsam kui ilma sokkideta, samas, kui te olete kellegi juures, siis mingi sokid saate te ilmselt majaperemehe/perenaise käest laenata/osta. Esimese pesu käigus proovige suud niisutada, ärge kohe sõõmudega neelama hakake, see ei lõpe hästi. Kõik joomisega/söömisega seotud protseduurid tuleb läbi viia ülima ettevaatlikkusega. Samal ajal kui vesi voolab, kujutage ette, kuidas vesi uhub ära teie mure ja kõik mürkkemikaalid millega teie keha kaetud on, see ongi esimene reaalne raviva toimega element. Järgmiseks läheme sisemuse kallale.

4. Seks? .. nägin kunagi ühte vene filmi kus oli minu meelest kõige paremini lahti seletatud mehe ja seksi suhe pohmeluse käigus: naine tuli mehele, kellel oli ilmselgelt tugev jääknäht, limusiiniga järgi ning auto liikuma hakates üritas mehele sõbrana läheneda kui mees seletas resoluutselt, et lähemale pole vaja tulla, lõpeb halvasti, nimelt, kuna pohmelus sarnaneb üllatavalt tundele "surm saabub nüüd" siis meesterahva keha peab oma viimaseks pühaks kohustuseks enne surma viimast korda sugu jätkata .. tean omast käest, et sellel tundel ei ole armastusega mitte midagi pistmist ning sugutamise objektiks sobib peaaegu kõik mis käib kahel jalal ning omab positiivset kehatemperatuuri, kusjuures, nüüd jõuame olulise tõiga juurde, peale ejakulatsiooni paraneb enesetunne märgatavalt, ehk, siit ka soovitus, kui teil on õnne seista peale ärkamist ning liikumist sooja du?i all, kasutage olukord ära ja lööge käsitsi suurem kohupiim kännu tagant minema, see aitab .. ja need jutud mida te kuulnud olete, et ärkasin peale kõva pidu selle peale et üks kana suhu võttis, selle loo edastaja võit kohe valetajaks tembeldada, sellist asja ei juhtu käesolevas reaalses maailmas mitte kunagi.

5. Oraalprotseduurid? selleks et sisemuses asi laabuma hakkaks peab nüüd eriti tähelepanelik ning osav olema, peale seda kui te oma füüsilise keha väljastpoolt enamvähem jonksu olete ajanud peab vabanema sisemuse pööristest. Vesi, võtmesõna on vesi, vett peab jooma ja palju, aga, palju ei tohi korraga juua. Samas jälle, on olemas üks vee ravi erivorme, juua ära pool liitrit vett ja see kohe välja oksendada ja seda protseduuri korrata kuniks hakkab tekkima tunne, et peale sama puhta vee kui enne oksendamist seal maost enam midagi muud välja ei tule aga selle protseduuri võib vabalt vahele jätta kuna sellega kaasneb tavaliselt kurgus mingite elementide nikastamine mille tulemusena on kurgus pidev valu umbes pool päeva järjest. Vett aga peab joome, kõige parem on võtta mingi 0,3 liitrine pudel kuhu lasta tavalist toasooja vett, suuremat pudelit ärge kasutage, ta väsite füüsiliselt ära ja vesi jääb joomata kuna te ei jaksa pudelit suu juurde tõsta. Vett peab jooma pisikeste lonksukestega 10-17 sekundiliste vahedega. Ja see jutt, et te liiga palju vett joote ja selle peale ära surete on müüt, surma saab ilmselt siis kui korraga 5 liitrit vett endale sisse pumbata, selleks peab aga mingeid tehnilisi abivahendeid kasutama. Mida pohmakaga süüa on väga suuresti individuaalne, mina olen üritanud suppi kuskilt hankida, mõnel seisab kohe ka suur rasvane praad sees, üldjuhul on aga lemmikteemaks vedelik. See mida ja kunas süüa on niivõrd personaalne, et seda peab iga inimene ise teadma ning paljus on see proovimise asi, mis jääb alla ja mis mitte.

6. Muud detailid? kui te olete juba suutnud mingi söögi endale sisse võluda siis võiks paar peavalu tabletti koos mitme klaasi veega võtta, ja doseerida nii, et kui te muidu olete ühe 400 ibuprofeeni neelanud ja abi saanud, siis antud hetkel võib vabalt kaks võtta, ja loomulikult palju vett peale juua. Kuna teie keha on niikuinii nii kehvas seisus, et te ei tee vahet kas värinad tulevad külmast või valust siis kaks rasvast valuvaigistit tekitavad vähemalt olukorra kus värina ja tasakaaluhäirete poolt tekitatud kerged löögid keha ja pea piirkonda ei tekita vähemalt lisa valu. Soovitavalt saavutate te olukorra kus valu on niipalju taandunud, et te võite kõva ja selge häälega rääkida, mida te räägite on muidugi iseasi aga te vähemalt saate seda teha. Peale sööki ja valuvaigistit peaks korra ka päriselt tualettruumis käima, viisakas oleks lihtsalt kaaspõdejatega arvestada ja valida selle üllatavalt ebameeldiva lõhnaga toimingu jaoks näiteks mingi 4 ? 5 tärni hotelli tualeti, kus mängib muusika ja suhiseb ventilaator. Ja olemegi lõpusirgel, te olete oma kehaga peaaegu sõbraks saanud ning .. järele on jäänud veel see kojuminemise asi. Mõnede jaoks on see lihtne, kodus ootab neid ainut pahaks läinud pitsalõik ja igavusest ennast katki närinud kass, enamus meist peavad aga abikaasa nime kandva tegelase jaoks ennast õigeks valetama. See on nüüd jällegi see osa kus ebaõnnestunud soovituste järgimisel on tulemus purunenud perekond ja seda vastutust ei taha ma endale võtta. Koju mitteminemine ei ole lahendus ning ilmselt peate te selle asja lihtsalt ära tegema nagu ka leppima faktiga, et teil läks JÄLLE kolm korda planeeritust rohkem raha kulunud ning üldse on kõik perses. Kõigest sellest pole aga midagi hullu, sest kui ilm laseb ja aega annab, kordate te kõike seda juba nädala pärast, seniks aga palju jõudu ja vastupidamist sõbrad tuttavad kannatajad.

Sildid: #, #, #, #
5 comments on “Hommikused rõõmud
  1. Merle ütleb:

    Ah siis NII paha on olla…

  2. Aarne ütleb:

    Ei. Lihtsalt nädalavahetuseks informatsioon.

  3. Pronto ütleb:

    Teadmiseks niipalju, et nikotiin pärsib alkoholi mõju. Küll aga ei pärsi nikotiin alkoholi JÄRELmõju. Teisisõnu kui üks ühik alkoholi tekitab ühe ühiku joovet ja ühe ühiku pohmakat, siis kõvasti kõrvale suitsu tehes tekitab kaks ühikut alkoholi ühe ühiku joovet ja kaks ühikut pohmakat. Kui sul oli aga plaanis ennast kahe ühikuga täis juua, siis pead sa võtma NELI ühikut alkoholi, mis annab kaks ühikut joovet ja NELI ühikut pohmakat. Need kordajad loomulikult ei ole suhtes 1:2 kuid ilmselt idee annab see edasi.

  4. Vali Dool ütleb:

    No mina kunagi neid ühikuid ei planeeri, aga juua on lahe pikalt kuni hommikuni. Kui on vaikne maika väel köögis tiksumine, siis on suits hea säilimise atribuut, ta otseselt nagu mõju ei vähenda, aga hoiab sind ära kukkumast siis kui tegelt käsi veel tõusta suudab. Tantsupeol näiteks on lahe tantsides möllata, ka see hoiab vormis. Erinevalt suitsust on siis ka hommikul parem. Hinges. Kere on ikka nagu oleks peksa saanud.

    See jutt oli ikka proffi kirja pandud. Vähemalt on tunda, et ta on olnud selles paigas millest kirjutab. Siiski on ta jätnud mainimata võimaluse pohmelli ravida mitte tablettide vaid etanoolipõhiste kaktusemedikamentidega, sidrunilõik kõrval.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*