Päevad kiirelt mööduvad

09.07.2014 @ 23:53:43 | Aarne Toompark | Kommenteeri!

Nii mee teemeJuulikuus millagi, täpset kuupäeva ei mäleta ja taastada pole ka enam millegi järgi, saab 25 aastat sellest, kui ma oma kaasat esimest korda elus kohtasin. Me ei suhelnud sellel päeval omavahel kuidagi aga vanu mälestusi meenutades on selgunud, et meil mõlemal on see päev meeles. Meil on selle kohta natuke erinevad versioonid aga üldjoontes langevad need kokku. EÕM 1989 oli see koht, kus kohtusime.

Eile sai ka umbkaudu 7 850 päeva  sellest ajast, kui me kaasaga "käima hakkasime".  08.01.1993 (reede) võis see täpne päev olla aga äkki oli nädal hiljem, äkki oli hoopis laupäev. Igatahes, me loeme "käimisaastaid" just sellest päevast ja/või päev hilisemast. Kohtusime ühise sõbra sünnipäeval ja me pole kindlad, kas ta pidas oma sünnipäeva reedel või laupäeval. Aitäh, kallis sõber, et sa meid mõlemaid pittu kutsusid ja et see pidu just nii läks. Kes oleks võinud arvata, et sellest elumuutus saab.

Vanem tütar oli eile 6 662 päeva vana. Piisavalt suur number, et ise oma asjade üle otsustada, piisav, et isa saaks poodi õlle järele saata, piisav valimaskäimiseks. Pisimuredest hoolimatta tunnen vaid uhkust ta üle. Põhjusega tunnen, sest aukirju pole talle väljastanud mitte ainult Eesti väejuhatus vaid ka välismaised. Autoparandus ja koolilehe tegemine pole talle probleemiks. Kooli isetegevuskavad oleks ilma tema sekkumiseta igavad. Kui ma teaks, millega ta hakkama ei saa, siis ma paneks seda tegema aga praegu pole ühtki niisugust mittehakkamasaamist silmapiiril.

Eilse seisuga olin ma 4 500 päeva seaduslikus abielus olnud. Päevi hakkasin lugema siis, kui üsna vastabiellununa äia-ämma üht ümaramat pulmaaastapäeva aitasin tähistada ja selgus, et enda kaasaga koosveedetud aastanumbrid on alles väikesed. Siis kirjutasingi ühte Exceli tabelisse, mida ma igapäevaselt avan, vabasse lahtrisse ühe valemi, mis neid päevi loeb. Sellest lahtrinäidu ümmargusest numbrist ka see postitus.

Noorem tütar oli meil eile 4 397 päeva noor. Hea õppeedukuse eest võib nii mõnigi koolikiituse saada aga temal on lisaks loogiline mõtlemine ja paganama hea käeline tegevus. Tunnen tunnet, et mu pliks lööb ämma kunagi püstitatud tulemused ja rekordid üle (ämm sai noorestpeast "NSVL parim noor kondiiter" tiitli). Mu tütar teeb seda lihtsalt siuh-viuh.

Päevad muudkui mööduvad.

Helina 12!

24.06.2014 @ 15:10:45 | Aarne Toompark | Kommenteeri!

Juba teist aastat järjest ei veeda ma lapse sünnipäeva temaga koos. Olen rahul, et laps saab omapäi hästi hakkama.

Pargis

Sõja ja rahu vahel on ainult väike vahe. (Instagram)

19.05.2014 @ 15:50:09 | Aarne Toompark | Kommenteeri!

Sõja ja rahu vahel on ainult väike vahe. #kevadtorm

Instagram filter: Normal

View in Instagram ⇒

Mariann 18!

11.04.2014 @ 8:06:54 | Aarne Toompark | Kommenteeri!

On kätte jõudnud aeg tibude lugemiseks! Mu esimene tütar saab täna täisealiseks!

Natuke raske on uskuda, et see, kes alles oli mingi pisike sipsik, saab valimas käia või näiteks poest viina osta. Ma usun ja loodan, et ta on piisavalt tark mõlema õiguse mõistlikuks rakendamiseks. Seni on ta enam-vähem hakkama saanud.

Mariann 18!

Türistoriruum (Instagram)

17.01.2014 @ 12:04:46 | Aarne Toompark | 2 kommentaari

Türistoriruum

Instagram filter: Normal

View in Instagram ⇒

Jõuluspämmerid aktiveeruvad

13.12.2013 @ 14:48:25 | Aarne Toompark | 2 kommentaari

Jõuluvana ja jeebuslapsukeJõulud on juba aastaid olnud niisugune aeg, kus mõned halvad tegelased arvavad, et kui oma spämmile natuke jõulumaiku juurde panna, siis on seda täitsa OK ka ilma adressaadilt luba küsimata laiali saata. Tööpostkastis, kus ma hoian lihtsalt statistika mõttes viimase 30 päeva jooksul Eesti saatjatelt tulnud rämpsu, on praegu 199 meili ja päev ei ole veel läbi.

Kui tööaadressile rämpsu saatmine on JOKK, siis eraisikute puhul see nii ei ole. Eraisikult peab enne saatmist luba küsima, et kas ta ikka tahab meile saada ning kindlasti peab niisuguses kirjas olema ka võimalus edasistest saadetistest loobuda.

Kampaania.net / Scandinavianmarketing.eu / Urmo Valle on nii kõva tegija, et tema ei küsi. Tema lubab oma klientidele, et ta saadab reklaami 90 000 firmale ja 300 000 eraisikule. Ma ei tea, kas ta oma klientidele seda ka ütleb, et need aadressid on tal kusagilt hämaral viisil ilma adressaadi nõusolekuta kokku korjatud aga kliente tal jätkub.

Eile laekus mu postkasti aga hoopis imelik rämpskiri. Ei, mitte e-postkasti vaid sinna tavalisse. Valgele ümbrikule oli aadressiks käsitsi kirjutatud “Lp. Korterivaldaja“ ning mu imestus oli päris suur, kui ümbrikust tuli välja käsitsi joonelisele paberile kirjutatud kiri. Kuna meil käib praegu korteriühistus igavene mäsu, siis esmalt arvasin, et mõni ullike pöördub.

Kiri

Õnneks siiski mitte - kirja saatis mulle keegi jehoob, kes arvas, et mul võib elu mõtte ja pereelu asjus nõuandeid vaja minna. Lisaks oli ümbrikus ka pisike brošüürike mis kutsus mind üles piibliõpingutel osalema.

Täitsa WTF moment. Karmi ja kange mehena ei pea ma paberil kirjade saamist kuigi tähtsaks, e-mail või chat on sama hea, siis see kiri liigutas mind. Pani mind lausa üle pika aja blogipostitust kirjutama.

Minu valimistulemus 2013

24.10.2013 @ 10:02:32 | Aarne Toompark | Kommenteeri!

Kõigepealt pean ma loomulikult tänama kõiki, kes KOV2013 valimistel minu poolt oma hääle andsid.

Suur tänu teile kõigile usalduse eest!

Pardid lendu!

Saadud 30 häält oli kõvasti rohkem, kui ma ise loota julgesin. Kui vaadata, mitu häält sai meie kultuuriminister (29) või mitme häälega Tallinna linnavolikokku saadi (31 ja 13), siis võin ennast päris uhkena tunda. Tallinna 1570 kandidaadist jagasin ma koos 8 teisega 526. kuni 534. kohta. VTK arvestuses olin 93 kandidaadi hulgas 50.

Kahjuks küll jäi VTK häältesaagist väheks, et valimiskünnist ületada kuid päris mahavisatuks neid hääli minu arvates siiski lugeda ei saa. Loodan, et erakondadele sai mingisugunegi sõnum saadetud selle kohta, et on palju inimesi, kes nende tegevusega rahul ei ole ja ootavad muutusi.

Mis ma isiklikult valimistel osalemisest sain? Tutvusin paljude huvitavate inimestega, sain aimu valimistel osalemise köögipoolest aga eelkõige pani see mind vast  mitmete asjade üle järele mõtlema.

Mis edasi? EU parlamendi ja Riigikogu valimistel ma küll osaleda ei plaani. Parteistumisele endiselt ei mõtlegi. Nelja aasta pärast toimuvate KOV valimisteni on nii kaua aega, et mingisuguseid plaane on veel vara teha.

Mulle antud usalduskrediiti peaksin nüüd kuidagi Mustamäe üldiseks hüvanguks ära kasutama aga siin mul selget ideed pole. Olen avatud ettepanekutele.

See on nüüd tõesti mõneks ajaks viimane poliitikateemaline postitus.
Naljakad kassid ja muus säärane ootavad ammu aega, et pildile pääseda.

Piraadipartei liikmed KOV2013 valimistel

14.10.2013 @ 15:57:10 | Aarne Toompark | Kommenteeri!

Mitmed MTÜ Piraadipartei liikmed kandideerivad ka kohalike omavalitsuste  valimistel valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik, Valimisliidu Vabakund, Üle-eestilise Valimisliidu nimekirjades ning üksikkandidaadina. Siin on ära toodud osalejate "kataloog":

Anna hääl piraadile!

Vaba Tallinna Kodanik Mustamäel

30.09.2013 @ 18:06:50 | Aarne Toompark | Kommenteeri!

Valimisliit Vaba Tallinna KodanikMöödunud nädalal kirjutas ERR, et erakonnad ja valimisliidud ei avalad oma valimisprogramme. Mustamäel saime me peale vaidlusi kokku niisuguse programmi, nagu altpoolt lugeda saab ning see on väljas ka VTK lehel ning lingina Facebookis.

Kindlasti oleks veel paremini saanud aga minu meelest on tähtsad asjad kirjas.

Minule eriti südamelähedane punkti jäi kahjuks programmist siiski välja, kui Mustamäega piisavalt mitte haakuv:

Vaba Tallinna Kodanik välistab linna(osa) raha eest tehtavad populistlikud teavituskampaaniad ja propagandameedia. Maksumaksja raha kasutamine peab olema eetiline ja läbipaistev, ning kõik valitsemisega seotud andmed ja dokumendid, mis ei sisalda riigisaladust või delikaatseid isikuandmeid, peavad olema kõigile soovijatele hõlpsasti kättesaadavad.

Aga nüüd asja juurde:

VTK programm Mustamäel

  1. Mustamäe Linnaosa Valitsus peab järgneval tegutsemisperioodil senisest märksa enam pöörama tähelepanu koostööle Mustamäe vabaühingutega. Vabaühingutega tuleb pidada plaanipärast dialoogi, et ühiselt leida häid lahendusi linnaosa väljakutsetele: suurem turvalisus, parem transport, laste arengu tagamine, vaesuse leevendamine jne.
    Linnaosa valitsusel tuleb leida rohkem rahalisi vahendeid, kompetentsi ja koostöötahet, et finantseerida vabaühingute tegutsemist väljakutsetele vastamisel ja erinevate sihtrühmade huvide kaitsel. Ladus koostöö ja tõhus tugi linnaosa algatusvõimelistele kogukondadele on kaasaegse jätkusuutliku arengu proovikivi ning toetab inimeste soovi elada ja töötada oma kodumaal.
  2. Tuleb parandada linnaosadevahelist transpordiühendust. Iga mustamäelane peab saama suviti ilma ümberistumiseta Kakumäe, Stroomi ja Pirita randa. Parema transpordiühenduse peab looma ka lennujaama ja sadamaga.
  3. Parkimine on linnaosas suur probleem. Tammsaare tee ääres olevate garaažide asemele tuleb teha mitmetasandilised parklad, kus praegused garaažiomanikud saaksid osaluse.
  4. Bussipeatuste kitsukesed paviljonid on praegu mõeldud reklaamiandjatele. Nende asemel tuleb ehitada kolm korda suuremad mugavad varjualused, mis kaitsevad vihma, tuule ja lume eest, ning bussipeatuste juurest peavad kaduma silmariivavad vanad kioskid.
  5. Mustamäe vajab oma hooldekodu. Meie inimesed, kes elanud siin poolsada aastat, ei pea vahetama elukeskkonda, vaid võivad veeta oma vanaduspõlve armsaks saanud linnaosas. Hooldekodu võimalik asukoht on ehitatava EELK Maarja Magdaleena kiriku lähedal.
  6. Mustamäe lastele peab vanemahooldushüvitise lõppedes olema tagatud turvaline ja kodulähedane lasteaiakoht, kus jätkub voodikohti, kappe ja kasvatajaid kõigi laste jaoks. Kooli peavad kõik lapsed pääsema jälle ühes vahetuses.

* * *

Vaba Tallinna Kodaniku üldised põhimõtted on ära toodud siin: Valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik lähtekohad 2013. aasta volikogu valimisteks ja nendele kirjutan ma kahe käega alla.

One of these things is not like the others

25.09.2013 @ 10:55:26 | Aarne Toompark | 2 kommentaari

Ühel päeval, kui mul oli palju tegemist, sattus mu töölauale hunnik erinevaid seadmeid. Täiesti juhuslikult olid nad üsna sarnase väljanägemisega. Staažika internetikasutajana tekkis kohe idee, võtsin riiulist veel mõned riistad juurde, lisasin memecrunch.com abil kirjad ning tegin pildi. Ise olen rahul.

One of these things is not like the others

Otse loomulikult saab minu käest kõiki, peale selle erilise, osta.  :)